18.03.2018.
Wysyłka PDF Drukuj Email
Spis treści
Wysyłka
Instrukcja pakowania
Instrukcja pakowania

Aby transport przebiegał bez zakłóceń, a zawartość przesyłki nie uległa
zniszczeniu, należy ją prawidłowo przygotować do wysyłki.
Zastosowanie odpowiedniego opakowania oraz prawidłowe oznakowanie
pozwala nam doręczać na czas i bez uszkodzeń.


ODPOWIEDNIE OPAKOWANIE
1. Upewnij się, że zewnętrzne opakowanie wykonane jest z twardego i odpornego na rozdarcia materiału.
2. Sprawdź, czy waga przesyłki nie przewyższa parametrów wytrzymałości opakowania. Upewnij się, że opakowanie nie jest uszkodzone.
3. Pamiętaj, że opakowanie zewnętrzne musi być wystarczająco duże, aby dało się nalepić na nim koszulkę na list przewozowy oraz dodatkowe oznaczenie przesyłki. W przypadku ponownego wykorzystania opakowań usuń wszystkie stare oznaczenia (nalepki określające nadawcę, adresata, kody paskowe itp..).
4. Zwróć uwagę na przedmioty, których opakowanie z racji wymogów odbiorcy nie może być w żaden sposób naruszone przez nalepione oznaczenia. W przypadku takich produktów pamiętaj o zabezpieczeniu ich dodatkowym opakowaniem zewnętrznym.

WYPEŁNIACZE I MATERIAŁY AMORTYZUJĄCE
1. Zabezpiecz przesyłkę poprzez włożenie na dno pudełka co najmniej 5 cm warstwę wypełniacza. W przypadku delikatnych i ciężkich przedmiotów konieczne jest użycie większej ilości materiału amortyzującego, który dokładnie osłoni transportowany przedmiot ze wszystkich stron.
2. Zabezpiecz każdy przedmiot poprzez owinięcie go materiałem chroniącym przed stłuczeniem, np. w folię bąbelkową. Ułóż przedmioty w pudełku w taki sposób, aby nie stykały się z nieosłoniętymi ścianami opakowania i nie dotykały się wzajemnie. Oddziel przedmioty od siebie wykorzystując dodatkowy wypełniacz.
3. Przed zaklejeniem pudełka dodaj wypełniacz nie pozostawiając wolnych przestrzeni.

Wypełniacze nie dają 100% gwarancji bezpieczeństwa w przypadku ciężkich przedmiotów, takich jak np.: komputer PC. Tego typu przedmioty powinny być przewożone w pudełkach wykonanych ze wzmocnionej, grubej tektury falistej, których dno jest specjalnie usztywnione. Małe komponenty przed włożeniem do pudełka powinny być osobno opakowane w wytrzymałe woreczki foliowe.

ZAKLEJANIE PUDEŁEK
1. Pakując przesyłkę pamiętaj, że na pudełku musi być miejsce na nalepkę z kodem paskowym oraz koszulkę z dokumentami do przesyłki.
2. Upewnij się, że żaden ostry przedmiot nie wystaje z pudełka, a wszystkie tego typu rzeczy znajdujące się w środku są dobrze zabezpieczone. Następnie zaklej pudełko wykorzystując odporną na rozciąganie taśmę samoprzylepną o szerokości co najmniej 5 cm. Zwróć uwagę na to, aby wszystkie łączenia były dokładnie zaklejone.
3. Nie używaj do pakowania przesyłki papieru pakowego, biurowych taśm samoprzylepnych, taśm maskujących oraz sznurka.
4. Zaklejając pudełka pamiętaj, aby dokładnie zabezpieczyć taśmą wszystkie łączenia. W przypadku ciężkich przesyłek dodatkowo owiń taśmą pudełko poprzecznie do łączenia.

Pamiętaj: Przed zaklejeniem pudełka włóż do środka kartkę z dokładnymi danymi adresowymi nadawcy oraz odbiorcy wraz z numerami telefonów kontaktowych.

ADRESOWANIE PRZESYŁKI
1. Naklej na pudełko nalepkę z dokładnym adresem nadawcy i odbiorcy przesyłki. Pamiętaj, aby zawsze wpisywać kod pocztowy miasta, do którego wysyłana jest przesyłka oraz numer telefonu adresata. Pamiętaj, że nie przyjmujemy przesyłek wysyłanych na adresy skrytek pocztowych.
2.Usuń wszystkie stare oznaczenia. Dodatkowo wpisz dane nadawcy i odbiorcy bezpośrednio na paczce lub niezależnej nalepce.
3. Umieść list przewozowy na górnej powierzchni pudełka. Takie umiejscowienie listu pomoże określić właściwe położenie przesyłki. Nigdy nie zakrywaj nalepek z kodem paskowym oraz uważaj, aby nalepki nie marszczyły się i nie zostały zabrudzone.

Czego nie wolno robić
Nie zaklejaj taśmą lub innymi nalepkami kodu paskowego przesyłki lub listu przewozowego.
Nie naklejaj nalepki na powierzchnię, jeśli jej wielkość nie jest wystarczająca i wymaga zagięcia nalepki.
Nie wpisuj dodatkowych informacji nie związanych z przesyłką na nalepkach z kodem paskowym.

Masz problem z wysyłką?
Zadzwoń: +48 513-322-708 lub wyślij e-mail: biuro@hardsystem.pl


 
zakres-uslug.jpg
Menu główne
START
O FIRMIE
USŁUGI
:: Naprawa notebooków
:: Naprawa monitorów
:: Odzyskiwanie danych
:: Regeneracja baterii
OPISY NAPRAW
OBSŁUGA FIRM
CENNIK
GWARANCJA
FORMULARZE
WYSYŁKA
KONTAKT
Punkt przyjęcia
Aktualny czas
Gościmy
© 2006-2017 ..:: HARD SYSTEM ::..
Naprawa notebooków | Naprawa monitorów LCD | Regeneracja baterii do notebooków | Odzyskiwanie danych

administrator: Adam Kałwiński