25.04.2018.
Regeneracja baterii PDF Drukuj Email
Spis treści
Regeneracja baterii
Postępowanie z baterią

Regeneracja baterii

Regenerujemy baterie do wszystkich typów notebooków.

Regeneracja baterii - polega na wymianie wszystkich starych, niesprawnych ogniw na fabrycznie nowe o większej pojemności i dłuższej żywotności oraz zaprogramowaniu układu elektroniki lub ewentualnej jej naprawie, aby bateria mogła poprawnie funkcjonować. Wymieniamy ogniwa na sprawdzone już przez nas, niezwykle wysokiej jakości, markowe ogniwa SAMSUNG lub PANASONIC o zwiększonej pojemności 2200, 2600, 3000 oraz 3400. Dzięki czemu po regeneracji bateria posiada większą pojemność od oryginału, a tym samym dłuższy jest czas pracy notebooka na baterii. Natomiast dzięki przeprogramowaniu elektroniki baterii jest likwidowany efekt pamięci baterii.

Ogniwa są zgrzewane a nie lutowane, dzięki czemu są one odporne na przeciążenia termiczne i nie występuje efekt wstępnego zużycia ogniwa w skutek działania wysokiej temperatury. Następnie przeprowadzany jest test ogniw na rezystancję wewnętrzną źródła, dzięki któremu mamy pewność, że każda sekcja ogniw jest sprawna. Poprzez zmienianie wymuszeń termicznych, prądowych, napięciowych sprawdzamy czy elektronika sterująca odpowiednio reaguje.

Przeprowadzany jest test ładowania i rozładowania baterii przy maksymalnym dopuszczalnym prądzie, dzięki któremu mamy pewność, że elementy wykonawcze mocy są sprawne.

Ogólnie mówiąc proces regeneracji polega na otwarciu baterii zużytej, wstawieniu nowych ogniw i przeprogramowaniu elektroniki oraz zamknięciu baterii. Posiadamy niesamowitą technologię otwarcia, jak i zamknięcie baterii po regeneracji - która wizualnie nie pozostawia śladu naszej ingerencji. Zatem funkcjonalnie są to NOWE baterie, a jednocześnie lepsze od fabrycznie nowych - gdyż montujemy najmocniejsze na rynku ogniwa SAMSUNG i PANASONIC 2200, 2600, 3000 oraz 3400. Po wykonaniu procesu regeneracji posiadają także większą pojemność, np. z pojemności: 3600 lub 4400mAh uzyskujemy 6800mAh oraz dłuższą żywotność nawet o 33%.

Najważniejsze parametry baterii to:

  • - pojemność wyrażona w mAh ( np. 4400mAh lub 5200mAh ), Wh ( np. 48Wh lub 56Wh),
  • - napięcie wyrażone w V ( np. 10.8V, 11,1V lub 14.4V ),
  • - rodzaj ogniw ( np. Li-ion ).

Przykłady najczęściej spotykanych parametrów:

Bateria 6 ogniwowa
napięcie: 10,8V - 11.1V
pojemność: 3600, 4000, 4400, 4800, 5200, 5600 lub 6000mAh

Bateria 8 ogniwowa
napięcie: 14,4 - 14,8V
pojemność: 3600, 4000, 4400, 4800, 5200, 56000 lub 6000mAh

Powyższe parametry znajdują się na każdej baterii.

W przypadku wyceny kosztów regeneracji ich podanie jest niezbędne do określenia ilości ogniw znajdujących się w baterii oraz określenie całkowitego kosztu regeneracji.

Bardzo często klienci pytają nas dlaczego cena regeneracji zbliżona jest do ceny niektórych nowych baterii lub ich zamienników. Wyjaśniamy, iż regeneracja jest bardziej opłacalna niż niektóre nowe baterie czy też wszystkie zamienniki, ze względu na kilka powodów:

  • - bateria regenerowana ma przeważnie większą pojemność względem oryginału,
  • - dłuższy czas pracy notebooka na baterii ,
  • - większa żywotność baterii,
  • - ogniwa które montujemy są nowe - prosto z produkcji,
  • - udzielamy pisemnej gwarancji na okres aż 12 miesięcy na całą baterię (nie tylko na same ogniwa).

Najczęściej baterie do starszych notebooków leżą na magazynach, przez co ich ogniwa są przeleżane i słabo trzymają.

Na usługę tą wystawiamy pisemną gwarancje na okres 12 miesięcy oraz przesyłamy wraz z baterią instrukcję postępowania z baterią.

Procedura regeneracji zajmuje zwykle kilka dni roboczych (maksymalnie 5 - 10 dni roboczych). Czas ten może jednak zostać wydłużony w przypadku dużej liczby zgłoszeń lub wystąpienia dodatkowych problemów związanych z uszkodzeniem elektroniki baterii. Oczywiście należy również uwzględnić czas na dostarczenia przesyłki do naszego serwisu oraz czas jej odesłania do klienta.

A oto jakie ogniwa spotykamy w naszych notebookach:

1. Ion lub Li-ion (litowo-jonowe)
Oferują najdłuższą żywotność, nie posiadają efektu pamięci oraz efekt leniwej baterii, nie można ich przeładować. System musi być specjalnie zaprojektowany do tych baterii.

2. LiPo lub Li-Poly (litowo-polymerowe)
Rodzaj akumulatora litowo-jonowego, do budowy którego wykorzystywane są stopy metalicznego litu oraz polimery przewodzące. Ze względu na obecność polimerów nowa technologia umożliwia konstruowanie giętkich, bardzo cienkich i elastycznych ogniw (nawet o milimetrowej grubości). Ogniwa te są jednak nieodporne nawet na niewielkie przeładowanie i łatwo je uszkodzić, dlatego układy elektroniczne kontrolujące proces ładowania są bardzo złożone.

3. NiMH (niklowo-metalowe)
Nie mają efektu pamięci, można doładowywać w dowolnym momencie, ale można je przeładować.

4. NiCD (niklowo-cadmowe)
Występują w starszych laptopach, posiadają efekt pamięci między minimalnym a maksymalnym naładowaniem. Można je przeładować.

Twoja bateria uległa uszkodzeniu?
Zadzwoń: +48 513-322-708 lub wyślij e-mail: serwis@hardsystem.pl


 
zakres-uslug.jpg
Menu główne
START
O FIRMIE
USŁUGI
:: Naprawa notebooków
:: Naprawa monitorów
:: Odzyskiwanie danych
:: Regeneracja baterii
OPISY NAPRAW
OBSŁUGA FIRM
CENNIK
GWARANCJA
FORMULARZE
WYSYŁKA
KONTAKT
Punkt przyjęcia
Aktualny czas
Gościmy
© 2006-2017 ..:: HARD SYSTEM ::..
Naprawa notebooków | Naprawa monitorów LCD | Regeneracja baterii do notebooków | Odzyskiwanie danych

administrator: Adam Kałwiński